paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
VÝUKA PARAGLIDINGU
PROFESIONÁLNÍ STŘEDISKO PARAGLIDINGOVÉHO VÝCVIKU
Co se raz zamoce, to už se něvymoce…
30.11.2010 = El Speedo team = zobrazeno 6156x = komentováno 0x
Skoro každému se to stalo, skoro každý už si u toho zanadával a nakonec to stejně povolilo. Pojďme si o tom trochu popovídat, třeba už jenom pro těch několik málo pilotů, na které se ještě nedostalo.
Jak si zapůjčit školní paraglidingové vybavení
7.5.2010 = El Speedo team = zobrazeno 5697x = komentováno 0x
Absolventům našich škol už od školního pravěku nabízíme možnost zapůjčit si naše kompletní paraglidingové vybavení včetně vysílačky a létat pod dohledem instruktora i po ukončení základního výcviku. Paraglidingovou výbavu je možné zapůjčit také na všechny výlety a akce pořádané naší školou.
Pojištění odpovědnosti AXA - jak si ho sjednat
29.12.2009 = Administrator = zobrazeno 6794x = komentováno 0x
Množí se nám dotazy na způsob sjednání této celosvětově platné pojistky na škody způsobené třetí osobě a tak jenom připomínáme...
Jak získat pilotní průkaz
29.11.2009 = Administrator = zobrazeno 11719x = komentováno 0x
Jak získat pilotní licenci? V průběhu našeho Základního kurzu jsme vás prakticky i teoreticky připravili k závěrečným zkouškám. Máte za sebou splněnou výcvikovou osnovu a v závěru kurzu jste byli přezkoušeni inspektorem provozu LAA ČR. Pokud jste uspěli, a rádi byste pokračovali v samostatném létání, tak vás zajisté zajímá, jak to jednoduše zařídit.
Terény vhodné pro létání
29.10.2009 = Administrator = zobrazeno 5893x = komentováno 0x
Volte obtížnost leteckého terénu vhodně k úrovni vašich zkušeností. Vyhledávejte místa, která jsou pilotům dobře známá. Ptejte se místních na klady i zápory takového terénu. Pozorujte ostatní piloty, jak a kde létají - poučte se z jejich chyb.
Jaký padák, sedačku a záložku si vybrat po Základním kurzu?
29.8.2009 = Administrator = zobrazeno 12308x = komentováno 0x
Tak pokud máte právě po Zálkdním kurzu a rozhlížíte se po nějakém vybavení, abyste mohli plynule pokračovat v samostatném létání, tak máte na výběr několik možností. Ale zjednodušeně - buďto si pořídíte výbavu novou, starší nebo to budete kombinovat.
Platí české zdravotní pojištění pro cestování a létání v EU?
29.6.2009 = Administrator = zobrazeno 5209x = komentováno 0x
Mnohokrát jsme už byli vámi dotazováni na možné finanční plnění za zdravotní ošetření v zahraničních nemocnicích v rámci českého zákonného zdravotního pojištění. Téma je to velmi zajímavé, pro mnohu cestovatelů a pilotů zásadní, a tak jsme kontaktovali zástupce jedné z našich největších pojišťoven, aby nám situaci náležitě vysvětlili.
Jak legálně létat v zahraničí? IPPI karta.
29.5.2009 = Administrator = zobrazeno 9289x = komentováno 0x
Ať už chcete létat kdekoliv v Evropě a nebo na světových terénech, měli byste se vždy informovat o podmínkách pro provozování paraglidingu v dané zemi. Nejlépe prostřednictvím jejich oficiálních organizací a leteckých klubů.
Zákonné pojištění odpovědnosti z provozu
29.3.2009 = El Speedo team = zobrazeno 6893x = komentováno 0x
Na území České republiky stejně jako v dalších zemích existuje pro provozovatele svahových kluzáků zákonná povinnost mít sjednané platné pojištění odpovědnosti z provozu padákového kluzáku. Jedná se o obdobné „povinné ručení“, které musíte mít sjednané pro Váš osobní automobil.
Co s padákem na stromě
29.1.2009 = Administrator = zobrazeno 4603x = komentováno 0x
Stát se to může. Budete svahovat těsně nad stromy, budete točit termiku až příliž blízko u svahu, použijete záložní padák a pod vámi bude les - to všechno se jsou situace, po kterých se můžete ocitnout se svým padákem na stromě.
 
 
 
 
 
 
Beskydy Card