paragliding škola kurzy létání
BESKYDSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
ALTO PARAGLIDING SCHOOL
ŠUMAVSKÁ ŠKOLA LÉTÁNÍ
NABÍDKA PRO PILOTY
PRO POKROČILÉ PILOTY
TANDEMOVÉ LETY
ELŮV OBCHOD
VÝUKA PARAGLIDINGU
PROFESIONÁLNÍ STŘEDISKO PARAGLIDINGOVÉHO VÝCVIKU

Schéma naší výuky

elschema01
elschema02
elschema03
elschema04
elschema05
elschema06
elschema07
elschema08

V naší presentaci si můžete vybírat jednak z možností v menu umístěném na levé straně nebo se můžete nechat inspirovat naší novou aplikací Nechte si poradit. Záleží na tom, jestli chcete s paraglidingem právě začít nebo jestli jste již piloti a hledáte další možnosti vzdělávání či různé druhy výletů.

Pro začínající piloty
Naše základní nabídka je roztříděna podle lokalit, ve kterých s námi můžete Základní kurz paraglidingu absolvovat. Pro oblast Beskyd provozujeme největší české výcvikové středisko paraglidingu - Beskydskou školu létání. V této nabídce objevíte velmi oblíbené Základní kurzy na Javorovém Vrchu a nově také na letovém terénu Prašivé. V obou případech se jedná o týdenní pobytové kurzy, při kterých jsme exkluzivně ubytováni na vrcholcích těchto vyhlášených letových terénů.

Pokud byste s námi rádi absolvovali Základní kurz paraglidingu v okolí Prahy, Brna nebo na Šumavě, pak bychom vás rádi pozvali do našich dalších škol paraglidingu - ALTO Paragliding School a Šumavské školy létání. Naše nabídka Základních kurzů v těchto školách je složena ze dvou výukových etap. Tato alternativní výuka umožňuje více času na vstřebání teoretických informací a navíc v druhé etapě umožňuje výškové lety u nás i v zahraničí.

Také celá naše nabídka pro piloty po základním kurzu i pro pokročilé piloty je vždy vedena jako pokračující výuka. Nezabýváme se pouhým odvezením pilotů do některé z leteckých oblastí. Každý kurz či výlet má jasnou koncepci, předem daný počet instruktorů a maximální počet pilotů a také přesně vydefinované cíle. 

Získání pilotní licence podle českých předpisů je poměrně jednoduché. Ale všichni piloti, i ti nejlepší instruktoři a závodní piloti, se musí stále učit a zdokonalovat. Jde o získávání tzv. Aktivní bezpečnosti. A tak i pro vás, čerstvé absolventy Základních kurzů a rekreační piloty, máme připraveno široké spektrum kurzů a výletů s programem výuky. V Nabídce pro piloty najdete propracovanou metodiku vedoucí k vašemu bezpečnému samostatnému létání. Záleží jen na vás, v čem se chcete zdokonalit a co vás nejvíce zajímá.

Nabídka pro piloty (obsazení instruktory a maximální počty pilotů):

Perfektní starty
- instruktor nestandardních letových režimů, asistent,
- max. 8 pilotů.

Přesná přistání
- instruktor nestandardních letových režimů, asistent,
- max. 8 pilotů.


Poznáváme terény v České Republice
- instruktor termického létání, asistent,
- max. 12 pilotů.

Termické létání v zahraničí
- 2 instruktoři termického létání, asistent, v případě přívlastku XC navíc instruktor výkonnostního XC létání,
- max. 14 pilotů.

Expediční výlety
- 2 instruktoři termického létání,
- max. 12 pilotů.


Pozemní trénink (trénink na loučkách a na dunách)
- instruktor pozemního tréninku,
-
max. 6 pilotů.

Bezpečnostní trénink (pro pilotní licenci PL-B)
- instruktor nestandardních letových režimů, instruktor sestupových manévrů a aktivní pilotáže, asistent,
- max 12 pilotů.

Zvláště Bezpečnostní trénink (i bez onoho získání licence PL-B), Termické létání a různé druhy Expedičních výletů pokládáme za pokračující výuku Základního kurzu. Vzhledem k české výcvikové osnově nejsou tyto akce povinné, ale doporučujeme začínajícím pilotům účastnit se jich a postupně pracovat na svém pilotním vzdělávání.

Naší nabídku Pro pokročilé piloty nazýváme "vyšší školou paraglidingu". Najdete v ní obsahově i metodicky jemně propracované produkty El Speedo teamu. Tyto jsou vyhlášené velmi kvalitním materiálním zajištěním a personálním obsazením. Jsme hrdí na to, že právě náš tým každoročně nastavuje tuto laťku tak vysoko. Učení nás baví a jsme připraveni vám všechny naše znalosti a zkušenosti z výkonnostního létání, akrobacie a paraglidingových expedic do nejvyšších hor světa efektivně předat.

Nabídka Pro pokročilé piloty (obsazení instruktory a maximální počty pilotů):

SIV kurzy (výuka nestandardních letových režimů)
- 2 instruktoři nestandardních letových režimů,
- 1-2 asistenti (podle velikosti skupiny a lokality),
- max. 16 pilotů.

XC výlety
- 2 instruktoři výkonnostního XC létání,
- instruktor termického létání,
- max. 8 pilotů.

XC bivaky a expedice
- 1-2 instruktoři výkonnostního XC létání,
- počet volen vždy podle místa akce.

Tréninkové tábory XC létání (pro pilotní licenci PL-C)
- instruktor výkonnostního XC létání a asistenti,
- počet neomezen.

Kurz tandemového létání (výškové lety pro pilotní licenci PL-T)
- instruktor nestandardních letových režimů,
- max. 2 piloti.

Příprava na instruktorskou licenci
- věnují se všichni instruktoři El Speedo teamu,
- max. 5 pilotů za rok.

Co je náplní a jaké jsou cíle těchto jednotlivých typů kurzů a výletů se jednoduše dozvíte v jejich prezentacích. To nejdůležitější ale je, že svým obsahem plynule navazují jeden na druhý a zajišťují tak kontinuitu přípravy a tréninku pro vaše vlastní výkonnostní i rekreační létání.

Naučit se naslouchat sobě i přírodě, pochopit souvislost a vytvořit si zdravý respekt k horám - to považujeme za správný směr k samostatnému volnému létání. A tímto směrem vás na našich výletech vedeme.

El Speedo - náskok díky přístupu...
 Beskydy Card